Refabrykacja

Refabrykacja to bardzo zaawansowany proces produkcji materiałów eksploatacyjnych, które podczas wytwarzania uzyskują najwyższe parametry produktu fabrycznie nowego.

 Profesjonalna refabrykacja w ColorPlus daje gwarancję otrzymania produktu spełniającego rygorystyczne normy jakościowe. Jakość druku ColorPlus jest conajmniej tak dobra jak w produktach wytwarzanych przez producentów drukarek, a dzięki zastosowanym komponentom w naszych produktach wydajność może być wyższa nawet o 70%.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym etapom refabrykacji wkładów atramentowych i tonerowych ColorPlus.

refabrykacjaCP

1. Surowa kontrola jakości

Materiały, które docierają do fabryki  są poddawane starannej kontroli. Każdy element jest testowany przez doświadczonych pracowników wyposażonych w specjalistyczne czujniki a następnie sortowany. Tylko wkłady oraz komponenty o najwyższej jakości są używane na dalszych etapach produkcji. Materiały, które nie spełniają wymaganych norm zostają poddane recyklingowi.

2. Przygotowanie i czyszczenie

Wykwalifikowana kadra naszych techników demontuje oraz czyści puste wkłady przy pomocy zaawansowanych systemów czyszczących, a następnie, po dokładnej kontroli jakości, przygotowuje do ponownego wykorzystania

3. Montaż

Każdy wkład zostaje precyzyjnie zmontowany z użyciem fabrycznie nowych części (np. wałek OPC w tonerach) oraz napełniony komponentem (toner, atrament) o specjalnie dobranym składzie odpowiadającym produktowi OEM. W przypadku wkładów laserowych toner jest specjalnie dobrany do wałka OPC, w celu uzyskania optymalnej jakości druku oraz wydajności.

4. Test wkładów

Po montażu na linii produkcyjnej każdy wkład jest testowany w zakresie poprawnego działania oraz jakości wydruku.

5. Uszczelnianie

Na tym etapie wkłady atramentowe są uszczelniane co zapewnia czystą oraz bezproblemową instalację i eksploatację w drukarce.

6. Testy końcowe

Każda partia wkładów przechodzi testy  według wdrożonych standardów, zapewniając w ten sposób wyjątkową jakość oraz wysoką niezawodność. Dodatkowo wybrane wkłady są sprawdzane wyrywkowo tuż przed opuszczeniem linii produkcyjnej.

7. Opakowanie

W końcowym etapie nasze produkty są poddane zewnętrznemu czyszczeniu, następnie są wyposażane w elementy zabezpieczające przed uszkodzeniem (zabezpieczone zostają wałek OPC i głowica drukująca). Ostatecznym procesem jest pakowanie w bezpieczne folie antystatyczne oraz wytrzymałe opakowania.

Posiadając wiedzę o tym zaawansowanym procesie, przestrzegamy naszych klientów przed produktami regenerowanymi, których poszczególne części nie są demontowane ani czyszczone a  kluczowe elementy nie są wymieniane na nowe. Często regeneracja polega tylko na zasypaniu tonerem lub ponownym napełnieniu atramentem.

Zarządzanie jakością

 • 1

  Testy jakości

  Klienci wybierając produkty ColorPlus mają gwarancję najwyższej jakości wydruków. Ostre… Więcej
 • 2

  Jakość

  Materiały eksploatacyjne ColorPlus to najwyższej jakości, innowacyjne produkty, którym mogą… Więcej
 • 3

  Środowisko

  W ColorPlus staramy się wspierać we wszystkich aspektach ochronę środowiska. Więcej
 • 4

  Refabrykacja

  Refabrykacja to bardzo zaawansowany proces produkcji materiałów eksploatacyjnych, które podczas… Więcej
 • 5

  Patent safe

  Decyzja o wprowadzeniu nowego produktu marki ColorPlus poprzedzona jest zawsze… Więcej